Як запобігти найпоширенішому виду онкозахворювання та зберегти здоров’я

Жовтень — міжнародний місяць боротьби з раком грудей, тому саме в цей період проходять всесвітні акції та заходи, присвячені цій темі.

На першій стадії раку молочної залози 95% жінок за статистикою можуть подолати хворобу. Тому профілактика та своєчасна діагностика — основа здоров’я. Якщо вам більше 30 років, щороку звертайтеся до гінеколога, а за його направленням — до мамолога.

Мамолог спеціаліст, що займається діагностикою та лікуванням захворювань грудей. 

Читайте також: «Вправи Кегеля: те, що потрібно кожній». 

Як запобігти найпоширенішому виду онкозахворювання та зберегти здоров’я

Як слідкувати за здоровʼям грудей самостійно?

Заведіть звичку щомісяця оглядати груди. Будь-які зміни у формі, структурі чи кольорі ареол мають вас насторожити. Не лякайтеся завчасно, просто регулярно відвідуйте лікаря.

Груди можуть набрякати в певні дні менструального циклу, це нормально. Жінкам після 50 років потрібно щороку відвідувати мамолога. Мамографія ефективна після 50-60 років, а жінкам до 40 призначають УЗД. Памʼятайте, чим раніше ви помітите проблему, тим більше шансів на успішне лікування. 

У такій ситуації краще перестрахуватися, ніж недогледіти. Перша людина, яка має подбати про вас, ви самі. Всього 10-20 хвилин раз на місяць зможуть зберегти здоровʼя ваших грудей. Тому полюбіть себе й не забувайте вчасно проводити профілактичні огляди.

Читайте також: «Оздоровлюючий експрес-масаж для обличчя». 

Як запобігти найпоширенішому виду онкозахворювання та зберегти здоров’я

Прості речі рятують життя

Для того, щоб значно знизити ризик ракових захворювань, дотримуйтеся простих правил.

 

  1. Дозуйте перебування на сонці. Сонячні опіки і засмага значно підвищують ризик новоутворень. Захищайте тіло одягом і сонцезахисним кремом.
  2. Відмовтеся від шкідливих звичок. Алкоголь, паління, жирна їжа та пасивний спосіб життя — коротка дорога до проблем зі здоров’ям.
  3. Вживайте різноманітну їжу. Науковці навіть говорять про дієту, яка є профілактичною щодо онкозахворювань. Їжте моркву, виноград, яблука, горіхи, зелень. Ці недорогі продукти захищають нас від вільних радикалів та токсинів.
  4. Дотримуйтесь правил роботи на виробництві, в господарстві та на роботі. Обмежте використання їдких речовин, вимагайте дотримання санітарно-гігієнічних норм на робочому місці.
  5. Слідкуйте за емоціями. Хоч і доведено, що рак не має психоемоційного підгрунтя, але все ж щаслива та задоволена життям людина з більшим запалом турбується про своє здоров’я.
  6. Регулярно відвідуйте свого лікаря. Він має знати про будь-які зміни вашого самопочуття.

Як запобігти найпоширенішому виду онкозахворювання та зберегти здоров’я

Загалом зазначені методи профілактики знижують вірогідність раку на 50%, високий відсоток, чи не так?

Рак молочних залоз — дійсно небезпечна хвороба, але виліковна. До того ж профілактика значно знижує ризики. Поговоріть з подругами про запобігання хворобі та будьте здорові!

 

Коментарі покищо відсутні
Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов'язкові поля позначені *