Як розпізнати неврологію у малюка

Здоров’я дитини – найважливіше, що турбує всіх щасливих батьків. Проте, перше, на що найчастіше звертають увагу мами й тата – це фізичній стан та розумовий розвиток малюка. При цьому, емоційною складовою життя дітей батьки переймаються у останню чергу, вважаючи, що нервовими хворобами вони просто не хворіють. Насправді, відхилення у роботі нервової системи можуть спостерігатись у дитини буквально з самого народження. Які ж вони, ці симптоми, та як не довести маля до нервового зриву – про це поговоримо в сьогоднішній статті.

Як розпізнати неврологію у малюка

Причини дитячої неврології

Спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров’я відмічають, що неврологічні проблеми існують у 80 відсотків малюків першого року життя. Причин тому існує величезна кількість, та фахівці виділяють декілька основних:

 1. травма під час пологів;
 2. внутрішньоутробне кисневе голодування;
 3. обвиття шиї малюка пуповиною в матусиному животику, яке призвело до зменшення рівня кисню;
 4. сильний токсикоз мами під час вагітності;
 5. внутрішньоутробні інфекції;
 6. важкі пологи;
 7. спадковість.

Як бачите, основна кількість причин пов’язана саме з періодом вагітності та процесом появи на світ. Тож, не дарма майбутнім матусям усі довкола радять берегти себе і бути вкрай обережними, адже вони у цей час відповідають не тільки за своє життя, а й за життя та здоров’я своєї дитинки.

Як розпізнати неврологію у малюка

Симптоми неврології у малюків

Турботливі батьки завжди побачать навіть найменші зміни у поведінці та самопочутті своєї крихітки. Особливо тривожними сигналами мають стати зміни динаміки мовного, моторного та психічного розвитку. Втім, помітити їх молодим матусям і татусям, які вперше стали батьками та нічого не знають про педіатрію, буде досить важко. Однозначно, потрібно слідкувати пильно за своїм малям, і при появі хоча б одного з «тривожних дзвіночків», що перераховані далі, негайно звернутись до дитячого спеціаліста.

Отже, сигналом того, що в організмі Вашої дитини виникли неврологічні проблеми, можуть стати наступні зміни функціонального характеру:

 • часті та рясні зригування;
 • тремор підборіддя та кінцівок;
 • підвищена збудливість;
 • поганий сон;
 • рухові розлади;
 • підвищений тонус м’язів.

Як розпізнати неврологію у малюка

Окрім того, свідчити про неврологію у малюків можуть і такі симптоми вегетативної дисфункції, як:

 • дуже холодні кінцівки, які постійно пітніють;
 • мармуровий колір шкіри;
 • напади судом;
 • сильна реакція на зміну погоди або клімату.

Перше, на що необхідно обов’язково звернути увагу батькам – це постійний плач дитини. Так, ридати притаманно всім малятам, і особливо, найменшим. Однак, якщо у Вашого чада негативних емоцій значно більше, ніж позитивних, не варто ризикувати дитячим здоров’ям і списувати все на важкий характер або спадковість. Краще зверніться до лікаря, доки наслідки не стали тяжкими.

Наслідки ігнорування неврологічних порушень

Центральна нервова система займає надзвичайно важливе місце в організмі людини. Порушення її діяльності, так само як і всі інші захворювання, краще за все піддаються лікуванню на ранніх стадіях. Але, з огляду на те, що симптоми неврології у дітей можуть не здаватись батькам такими серйозними, якими вони є насправді, той самий початок хвороби можна просто пропустити. Ігнорування та не надання потрібного лікування неврологічних порушень може призвести до достатньо тяжких наслідків, таких, як: затримка психічного, мовленнєвого та психомоторного розвитку, гіперактивність, порушення уваги, пам’яті та мовлення, психоемоційна нестійкість.

Як розпізнати неврологію у малюка

Неслабкий такий список, як для маленької дитини! Саме тому, при перших же симптомах батькам потрібно вести малюка до лікарні. Коли ж Ви не бачите відхилень у поведінці свого чада, неодмінно слідкуйте рекомендаціям Вашого педіатра: якщо він радить відвідати дитячого невропатолога – не затягуйте з прийомом.

Як розпізнати неврологію у малюка

Любі батьки! Маємо надію на те, що наша інформація допоможе Вам вчасно зреагувати на зміни у самопочутті Вашого чада. Бажаємо Вам виростити здорових дітей в абсолютно всіх сенсах, і при появі будь-яких проблем, вирішити їх швидко та без наслідків.

Нехай Ваша родина буде найщасливішою, не дивлячись ні на що!

Коментарі покищо відсутні
Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов'язкові поля позначені *