Організація кімнати малюка 1–3 років

У цей час діти активно пізнають довколишній світ, тож головною вимогою для організації кімнати для маленьких непосид лишається безпека. Якщо до цього часу малюк спав в одній кімнаті з вами, то починаючи з року ви можете виділити для нього окрему кімнату.

Спокійні стіни пастельного відтінку — ідеальний варіант. Таку кімнату ви зможете наповнити будь-якими меблями та оновлювати інтер’єр по мірі підростання малюка. Інші відтінки можна і треба використовувати. Уникайте хіба що чорного, фіолетового та синього: у завеликій кількості вони здатні пригнічувати настрій.

Організація кімнати малюка 1–3 років

Меблі для малечі до 3 років повинні виготовлятися з дерева, МДФ чи ДСП класу Е1, бути міцними та не мати надмірного декору, що ускладнює прибирання. Якщо уникнути гострих кутів у дитячій не вдається, придбайте спеціальні насадки з резини, силікону чи пластику. Також на двері можна встановити стопори, що не дадуть прищемити пальчики. Обов’язково заглушіть усі розетки та встановіть замки на вікна.

Організація кімнати малюка 1–3 років

До 3 років дитина може спати у своєму першому ліжечку. Але при бажанні вже у 2 роки ви можете придбати для малюка окреме односпальне ліжко: воно має бути низьким та мати в основі для матрацу дерев’яні ламелі. Щоб допомогти дитині легше пережити переїзд до нового ліжка, можна придбати його у вигляді машинки, карети принцеси тощо. Але таке ліжко прийдеться замінити новим вже у 8–10 років. А от ліжка класичного дизайну вам вистачить на довше.

Матрац для дитини до 3 років — жорсткий, не менш як 6 см у висоту. Оскільки більша частина ігор у віці 1–3 років проходить на підлозі, постеліть у дитячій килимок з бавовни або нейлону.

Організація кімнати малюка 1–3 років

Шафа для речей малюка має бути невисока та мати надійну фурнітуру для того, щоб дитина могла сама вдягатися та складати свої речі. Продумайте також місце для спільного з дорослими читання та ігор: це може бути невеликий диван. Освітлення дитячої не має бути надто яскравим, але і однієї люстри в центрі кімнати теж замало. Додайте до неї ще нічник та пару бра або точкових світильників у стелі.

Організація кімнати малюка 1–3 років

Наклейте на частину стіни, бокову частину шафи або іншу поверхню меловані шпалери, на яких малеча зможе малювати крейдами. Влаштуйте для малюка окремий куточок для читання з полицею для книг, бра та зручним місцем для сидіння. Доки дитина ще самостійно не читає, тут повинне бути й місце для дорослого. Організуйте для дитини іграшковий будинок: палатку, замок принцеси чи вігвам. Їх можна купити готові, а можна зробити власноруч з картону.

Організація кімнати малюка 1–3 років

Як бачите, організувати комфортний та безпечний простір для малюка не так вже й складно. Головне — бажання та трішки натхнення. Тож бажаємо приємної творчості!

Коментарі покищо відсутні
Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов'язкові поля позначені *