Чому вчиться дитина, кажучи ДЯКУЮ?

Ми раді представити нашим читачкам Лілію Білоусову – коуча батьків, дітей і підлітків, члена правління Асоціації коучів і фасилітаторів освіти. Також Лілія є Провідним тренером EdCoach School, псіхологіней, ігротехніком, автором і ведучою проектів «Сімейна Мозаїка» і «Розмножуватися щасливо». Під її авторством вийшли книга «Сага про тебе» і трансформаційні карти «Живи на 100%». Лілія виступає експертом в проекті «Мама року» в номінації «Родинний затишок». І сьогодні пропонуємо вам корисну статтю від нашого чудового експерта!

 

Скажи тітці/дядькові ДЯКУЮ! Ти нічого не хочеш сказати? А де дякую?

Знайоме?

Якщо в спілкуванні з дитиною обмежуватися тільки цим, ми вчимо його бути ввічливим і не даємо йому можливість відчути чарівну силу подяки!

Експерименти з водою і її програмуванням, показують, що подяка творить і зцілює. Доведено і те, що, якщо людина щодня відчуває подяку, мозок виділяє гормони, які покращують фізичний і душевний стан. Адже неможливо бути одночасно вдячним і нещасним! Більш того, коли ми дякуємо, ми зосереджуємося на тому хорошому, що є в нашому житті і з кожним днем бачимо в людях і подіях ще більше хорошого і радісного.

Чему учится ребенок, говоря СПАСИБО?

Навчити своїх дітей відчувати Подяку і вміти її висловлювати – значить допомогти їм:

  • дивитися на світ оптимістично
  • бачити нові можливості
  • заряджатися радістю, задоволенням, інтересом
  • формувати мислення успішної людини

Як допомогти своїй дитині пізнавати силу подяки:

  1. Замість «скажи тітці дякую», задайте дитині питання: «Тобі приємно? Тобі сподобалося? Тебе це радує, веселить…?». Після чого запропонуйте поділитися з «тіткою» цими емоціями і висловити свою подяку.
  2. Зробіть сімейною традицією гру «5-ть пальців». Завдання гри згадати 5-ть приємних/радісних моментів, що трапилися за день. Висловив подяку людям, всесвіту – загнув пальчик))

Це дуже захоплює дітей.

  1. Висловлюйте дитині свою подяку за підтримку, допомогу, турботу, … За те, що він у вас є, за ті сприятливі зміни, які відбуваються в житті після його народження.

І на завершення, Подяка – найідеальніша умова для притягнення Дива!

Чого вам і бажаю !!!

Коментарі покищо відсутні
Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов'язкові поля позначені *